historie, które nie zmieściły się do daily.art.pl

Agata

Posted: 3 czerwca, 2013 | Author: | Filed under: Bez kategorii | Możliwość komentowania Agata została wyłączona

Tomek i Agata nie byli jeszcze nigdy razem na zagranicznym urlopie, chociaż ich związek trwał już dwa lata. Tomkowi wystarczały wypady w Bieszczady, ale Agata marzyła o prawdziwie egzotycznym wyjeździe – wiedziała, że dzięki takiej wyprawie wytworzyliby wiele pięknych, wspólnych wspomnień, do których mogliby sięgać w trudnych chwilach swojej relacji. Chwilach, które jeszcze im się nie zdarzyły, ale które – wiedziała o tym – kiedyś musiały nadejść. Agata była realistką.

Na początku 2013 roku do Polski weszły linie lotnicze Emirates i rozpoczęły działalność od wojny cenowej z Qatar Airways, dzięki czemu bilety do krajów azjatyckich można było kupić dwa-trzy razy taniej niż zwykle. Agata przekonała Tomka i pod koniec stycznia polecieli na dwa tygodnie do Tajlandii.

To był cudowny wyjazd – zwiedzili Bangkok (pałac królewski zrobił na Agacie ogromne wrażenie; Tomek uszył sobie u krawca świetny garnitur na miarę), opalali się na plażach Koh Samui, w Chiang Mai zwiedzali świątynie i mieli nawet okazję porozmawiać z buddyjskimi mnichami (Agata opowiadała po powrocie, że ta rozmowa wywarła na nią bardzo duży wpływ, w rzeczywistości jednak była trochę rozczarowana – mnichów interesowało tylko to, czy w ich kraju pada śnieg – ale nie przyznawała się do tego rozczarowania nawet sama przed sobą). Zrobili też mnóstwo zdjęć.

Dla Tomka i Agaty był to pierwszy kontakt z tak odmienną kulturą – wracając do kraju postanowili, że przyjmą jeden ze zwyczajów, który szczególnie przypadł im do gustu – pozostawiania obuwia przed drzwiami w celu wyrażenia szacunku dla domu i domowników. Po powrocie zaczęli zostawiać buty na wycieraczce w swoim domu i prosili o to gości, robili to również odwiedzając innych. Gospodarze czasem wydawali się zakłopotani, ale Tomek i Agata nie przejmowali się tym, więcej – czuli, że ta drobna, wspólna ekstrawagancja zbliża ich do siebie jeszcze bardziej.

Było im więc bardzo przykro kiedy odkryli, że ich mieszkający naprzeciw sąsiad, Piotr, zaintrygowany ich zachowaniem, zaczął codziennie robić zdjęcia układu butów na ich wycieraczce i wrzucać je na specjalnie w tym celu stworzone konto na tumblr.


Comments are closed.